  • LM4040CIM-10.0
LM4040CIM-10.0
advertisement
Manufacturer No:
LM4040CIM-10.0
HK JDW NO:
815-LM4040CIM-10.0
Description:
1.27mm PMIC
Quantity:
In Stock : 11656
Step5Bar-code shipping tag
LM4040CIM-10.0
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage
    10V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Supply Current-Max (Isup)
    15mA
  • Voltage Tolerance-Max
    0.5%
  • Output Voltage-Max
    10.115V
  • Output Voltage-Min
    9.885V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    100 ppm/°C