  • LM3S9DN6-IQC80-A1T
LM3S9DN6-IQC80-A1T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S9DN6-IQC80-A1T
HK JDW NO:
815-LM3S9DN6-IQC80-A1T
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Series LM3S9DN6 100 Pin 80MHz 3.3V 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 3240
Step5Bar-code shipping tag
LM3S9DN6-IQC80-A1T
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S9DN6
  • Pin Count
    100
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V
    3
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA