  • LM3S9D92-IBZ80-A1
LM3S9D92-IBZ80-A1
advertisement
Manufacturer No:
LM3S9D92-IBZ80-A1
HK JDW NO:
815-LM3S9D92-IBZ80-A1
Package:
108-LFBGA
Datasheet:
LM3S9D92-IBZ80-A1
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Series LM3S9D92 108 Pin 80MHz 1.3V 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 6466
Step5Bar-code shipping tag
LM3S9D92-IBZ80-A1
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Number of Terminations
    108
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S9D92
  • Pin Count
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB
  • Number of I/O
    65
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V
  • Connectivity
    CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
    3
  • Length
    10mm
  • Height Seated (Max)
    1.5mm
  • Width
    10mm