  • LM3S9792-IQC80-C0
LM3S9792-IQC80-C0
advertisement
Manufacturer No:
LM3S9792-IQC80-C0
HK JDW NO:
815-LM3S9792-IQC80-C0
Datasheet:
LM3S9792-IQC80-C0
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Series LM3S9792 100 Pin 80MHz 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 15887
Step5Bar-code shipping tag
LM3S9792-IQC80-C0
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Frequency
    80MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V