  • LM3S2651-IBZ50-A2
LM3S2651-IBZ50-A2
advertisement
Manufacturer No:
LM3S2651-IBZ50-A2
HK JDW NO:
815-LM3S2651-IBZ50-A2
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Series LM3S2651 108 Pin 50MHz 2.5V 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 9849
Step5Bar-code shipping tag
LM3S2651-IBZ50-A2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    50MHz
  • Base Part Number
    LM3S2651
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.75V
  • Number of I/O
    53
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.25V~2.75V
  • Number of UART Channels
    3
  • Length
    10mm