  • LM3S1D21-IBZ80-A1
LM3S1D21-IBZ80-A1
advertisement
Manufacturer No:
LM3S1D21-IBZ80-A1
HK JDW NO:
815-LM3S1D21-IBZ80-A1
Package:
108-LFBGA
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Series LM3S1D21 108 Pin 80MHz 3.3V 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 3026
Step5Bar-code shipping tag
LM3S1D21-IBZ80-A1
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Number of Terminations
    108
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S1D21
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Memory Size
    512kB
  • RAM Size
    96K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V