  • LM3722IM5X-4.63/NOPB
LM3722IM5X-4.63/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM3722IM5X-4.63/NOPB
HK JDW NO:
815-LM3722IM5X-4.63/NOPB
Description:
5V 5 Terminals 5-Pin LM3722 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 4280
Step5Bar-code shipping tag
LM3722IM5X-4.63/NOPB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    LM3722
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
  • Power Supplies
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Nominal Supply Current
    15μA
  • Power Dissipation
    320mW
  • Voltage - Threshold
    4.63V
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.54V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.72V
  • Threshold Voltage
    +4.63V
  • Length
    2.92mm