  • LM3677LEX-1.5/NOPB
LM3677LEX-1.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM3677LEX-1.5/NOPB
HK JDW NO:
699-LM3677LEX-1.5/NOPB
Package:
6-UFDFN
Description:
2.7V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 3MHz Tape & Reel (TR) 600mA 6-UFDFN
Quantity:
In Stock : 15064
Step5Bar-code shipping tag
LM3677LEX-1.5/NOPB
  • Package / Case
    6-UFDFN
  • Supplier Device Package
    6-LLP (2.0x1.5)
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C TA
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Frequency - Switching
    3MHz