  • LLL216R71C473MA01L
LLL216R71C473MA01L
advertisement
Manufacturer No:
LLL216R71C473MA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLL216R71C473MA01L
Package:
0508
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0508
Quantity:
In Stock : 15919
Step5Bar-code shipping tag
LLL216R71C473MA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0508
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    9.49709mg
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
  • Height
    600μm
  • Length
    1.25mm
  • Width
    2mm