  • LLC185R71C104MA13K
LLC185R71C104MA13K
advertisement
Manufacturer No:
LLC185R71C104MA13K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLC185R71C104MA13K
Package:
0306
Datasheet:
Description:
100nF 16V Ceramic Capacitor 20% 0306
Quantity:
In Stock : 16341
Step5Bar-code shipping tag
LLC185R71C104MA13K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0306
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    500μm
  • Length
    800μm
  • Width
    1.6mm