  • LLA185C70G104MA01K
LLA185C70G104MA01K
advertisement
Manufacturer No:
LLA185C70G104MA01K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLA185C70G104MA01K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 11310
Step5Bar-code shipping tag
LLA185C70G104MA01K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1.6mm