  • LL1608-F12NK
LL1608-F12NK
advertisement
Manufacturer No:
LL1608-F12NK
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-LL1608-F12NK
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LL1608-F12NK
Description:
Quantity:
In Stock : 17176
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LL1608-F12NK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LL1608-F
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.7GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    11 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm