  • LL1005-FH8N2K=P3
LL1005-FH8N2K=P3
advertisement
Manufacturer No:
LL1005-FH8N2K=P3
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-LL1005-FH8N2K=P3
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LL1005-FH8N2K=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 6265
Step5Bar-code shipping tag
LL1005-FH8N2K=P3
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    LL1005-FH
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    8.2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Current
    60mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.1GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm