  • LKS2A681MESY
LKS2A681MESY
advertisement
Manufacturer No:
LKS2A681MESY
HK JDW NO:
555-LKS2A681MESY
Description:
LKS 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.6A 0.787Dia 20.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 8
Step5Bar-code shipping tag
LKS2A681MESY
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.6A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.6A @ 120Hz
  • Diameter
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm