  • LHVC1206-150KFT5
LHVC1206-150KFT5
advertisement
Manufacturer No:
LHVC1206-150KFT5
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-LHVC1206-150KFT5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
LHVC Series, Thick Film, 150kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LHVC1206-150KFT5
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LHVC
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm