  • LGA100A-12-GJ1
LGA100A-12-GJ1
advertisement
Manufacturer No:
LGA100A-12-GJ1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LGA100A-12-GJ1
Package:
Module
Datasheet:
LGA100A-12-GJ1
Description:
Quantity:
In Stock : 3759
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGA100A-12-GJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    LGA (100W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    6.10Lx2.44W x 1.40 H 154.9mmx62.0mmx35.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Power
    102W
  • Current - Output 1
    8.5A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    35.5mm