  • LEN02E003277C
LEN02E003277C
advertisement
Manufacturer No:
LEN02E003277C
HK JDW NO:
17718-LEN02E003277C
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,100A,3NO,27
Step5Bar-code shipping tag
LEN02E003277C
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Operate Time
    50 ms
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Release Time
    21 ms
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    100 A