  • LEN02C004240B
LEN02C004240B
advertisement
Manufacturer No:
LEN02C004240B
HK JDW NO:
17718-LEN02C004240B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,4NO,240
Step5Bar-code shipping tag
LEN02C004240B
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A