  • LEN01E003240C
LEN01E003240C
advertisement
Manufacturer No:
LEN01E003240C
HK JDW NO:
17718-LEN01E003240C
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,100A,3NO,240
Step5Bar-code shipping tag
LEN01E003240C
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Operate Time
    50 ms
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Release Time
    21 ms
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    100 A