  • LEN00C012240B
LEN00C012240B
advertisement
Manufacturer No:
LEN00C012240B
HK JDW NO:
17718-LEN00C012240B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,12NO,2
Step5Bar-code shipping tag
LEN00C012240B
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Contact Form
    12PST-NO (12 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A