  • LEN00C003208B
LEN00C003208B
advertisement
Manufacturer No:
LEN00C003208B
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-LEN00C003208B
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NO,20
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEN00C003208B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A