  • LEL111-1-63-20.0-01-V
LEL111-1-63-20.0-01-V
advertisement
Manufacturer No:
LEL111-1-63-20.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-LEL111-1-63-20.0-01-V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEL111-1-63-20.0-01-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LEL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    415V