  • LED40W230-054-C0700-LT
LED40W230-054-C0700-LT
advertisement
Manufacturer No:
LED40W230-054-C0700-LT
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED40W230-054-C0700-LT
Step5Bar-code shipping tag
LED40W230-054-C0700-LT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    LED-40W-LT
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.80W x 1.26 H 96.0mmx71.0mmx32.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    40W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    220VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    34V~54V