  • LE25FU406BMB-TLM-H
LE25FU406BMB-TLM-H
advertisement
Manufacturer No:
LE25FU406BMB-TLM-H
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-LE25FU406BMB-TLM-H
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC 4 Mb kb
Quantity:
In Stock : 4653
Step5Bar-code shipping tag
LE25FU406BMB-TLM-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    30MHz
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    SPI
  • Write Cycle Time - Word, Page
    2.5ms
  • Address Bus Width
    24b
  • Density
    4 Mb
  • Page Size
    256B
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-SOP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    FLASH
  • Voltage - Supply
    2.3V~3.6V
  • Frequency
    30MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V