  • LD6836TD/12P,125
LD6836TD/12P,125
advertisement
Manufacturer No:
LD6836TD/12P,125
HK JDW NO:
699-LD6836TD/12P,125
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LD6836TD/12P,125
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 670
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD6836TD/12P,125
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    5-TSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)