  • LD6806TD/21P,125
LD6806TD/21P,125
advertisement
Manufacturer No:
LD6806TD/21P,125
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-LD6806TD/21P,125
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LD6806TD/21P,125
Description:
Enable Fixed LD6806 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 16394
Step5Bar-code shipping tag
LD6806TD/21P,125
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    5-TSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    LD6806
  • Current - Supply (Max)
    250μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.1V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)