  • LD145C225MAB2A
LD145C225MAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD145C225MAB2A
HK JDW NO:
66-LD145C225MAB2A
Description:
2.2μF 50V Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD145C225MAB2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
    2225
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm