  • LD061C224KAB2A
LD061C224KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD061C224KAB2A
HK JDW NO:
66-LD061C224KAB2A
Package:
Datasheet:
LD061C224KAB2A
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD061C224KAB2A
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.78mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm