  • LD033A681FAB2A
LD033A681FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD033A681FAB2A
HK JDW NO:
66-LD033A681FAB2A
Description:
680pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD033A681FAB2A
    20 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm