  • LD033A470KAB2A
LD033A470KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD033A470KAB2A
HK JDW NO:
66-LD033A470KAB2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
LD 47pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD033A470KAB2A
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LD
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    810μm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm