  • LCE01C802208A
LCE01C802208A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C802208A
HK JDW NO:
17718-LCE01C802208A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,2NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C802208A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Contact Form
    10PST-2NO/8NC (2 Form A, 8 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    200 ~ 208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A