  • LCE01C301347A
LCE01C301347A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C301347A
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-LCE01C301347A
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,1NO,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C301347A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    347VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    295 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A