  • LCE01C108208A
LCE01C108208A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C108208A
HK JDW NO:
17718-LCE01C108208A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,8NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C108208A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    9PST-8NO/1NC (8 Form A, 1 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    200 ~ 208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A