  • LCE01C107277A
LCE01C107277A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C107277A
HK JDW NO:
17718-LCE01C107277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,7NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C107277A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    8PST-7NO/1NC (7 Form A, 1 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A