  • LCE01C002208A
LCE01C002208A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C002208A
HK JDW NO:
17718-LCE01C002208A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,2NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C002208A
  • Coil Voltage
    200 ~ 208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A
  • Coil Power
    248VA
  • Must Release Voltage
  • Features
    Auxiliary Contacts
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C