  • LCE00C206240A
LCE00C206240A
advertisement
Manufacturer No:
LCE00C206240A
HK JDW NO:
17718-LCE00C206240A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,6N
Step5Bar-code shipping tag
LCE00C206240A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    230 ~ 240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A