  • LC4032C-5TN48C
LC4032C-5TN48C
advertisement
Manufacturer No:
LC4032C-5TN48C
HK JDW NO:
477-LC4032C-5TN48C
Package:
48-LQFP
Datasheet:
LC4032C-5TN48C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4032 48 Pin 1.8V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032C-5TN48C Overview
There are 32 macro cells. A macro cell is a cell in a mobile phone network that provides radio coverage through the use of a high-power cell site (tower, antenna or mast).You can find it in package [0].The device is programmed with 32 I/O ports.The device is programmed with 48 terminations.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.A voltage of 1.8V is used as the power supply for this device.It is a part of the family [0].Trayshould be used to package the chip.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH? 4000Cseries contain this type of chip.48pins are programmed on the chip.Additionally, this device is capable of displaying [0].According to the LC4032, its related parts can be found.The 800gates serve as building blocks for digital circuits.It is recommended that the supply voltage be kept at 1.8Vto maximize efficiency.For storing data, it is recommended to use [0].This device is mounted by Surface Mount.There are 48 pins on the device.With a maximum supply voltage of [0], it operates.The minimal supply voltage is 1.65V.There are 2 logic elements/blocks.A total of 128 Programmable I/Os are available.Ideally, the maximal frequency should be lower than 400MHz Hz.The status of input signals is determined by 4dedicated inputs.
LC4032C-5TN48C Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
48 pin count
48 pins
LC4032C-5TN48C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032C-5TN48C CPLDs applications.
  • DDC INTERFACE
  • Power automation
  • Portable digital devices
  • Discrete logic functions
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Programmable power management
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Timing control
  • Software-Driven Hardware Configuration
Step5Bar-code shipping tag
LC4032C-5TN48C
  • Pin Count
    48
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    1.8mA
  • Nominal Supply Current
    1.8mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Max Frequency
    400MHz
  • Number of Programmable I/O
    128
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm