  • LC4032C-25TN44C
LC4032C-25TN44C
advertisement
Manufacturer No:
LC4032C-25TN44C
HK JDW NO:
477-LC4032C-25TN44C
Package:
44-TQFP
Datasheet:
LC4032C-25TN44C
Description:
0.8mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4032 44 Pin 1.8V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032C-25TN44C Overview
In the mobile phone network, there are 32macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.There is a 44-TQFP package containing it.It is equipped with 30I/O ports.44terminations have been programmed into the device.This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.The power source is powered by 1.8Vvolts.There is a part included in Programmable Logic Devices.As a result, it is packaged as Tray.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000C series.It is equipped with 44 pin count.If this device is used, you will also be able to find [0].According to the LC4032, its related parts can be found.In digital circuits, 800gates serve as building blocks.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data is stored using [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.This board has 44 pins.There is a maximum supply voltage of 1.95Vwhen the device is operating.Normally, it operates with a voltage of 1.65VV as its minimum supply voltage.There are 128 programmable I/Os in this system.It is recommended that the maximum frequency be less than 400MHz.To detect the status of input signals, there are 2dedicated inputs.A fundamental building block of logic consists of 2logic elements/cells.
LC4032C-25TN44C Features
44-TQFP package
30 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
44 pin count
44 pins
LC4032C-25TN44C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032C-25TN44C CPLDs applications.
  • POWER-SAVING MODES
  • Programmable power management
  • Preset swapping
  • Interface bridging
  • Boolean function generators
  • Complex programmable logic devices
  • Power automation
  • ROM patching
  • TIMERS/COUNTERS
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
Step5Bar-code shipping tag
LC4032C-25TN44C
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • Number of Terminations
    44
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    1.8mA
  • Number of I/O
    30
  • Nominal Supply Current
    1.8mA
  • Memory Type
    EEPROM
  • Number of Logic Elements/Cells
  • Max Frequency
    400MHz
  • Number of Programmable I/O
    128
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    2.5ns
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm