  • LAL04SK561K
LAL04SK561K
advertisement
Manufacturer No:
LAL04SK561K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAL04SK561K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL04SK561K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAL04SK561K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LA, L Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.1MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz