  • LA E65F-T2V2-1-2A2B+DBFA-24-3A4B-A-R33-Z
advertisement
Manufacturer No:
HK JDW NO:
606-LA E65F-T2V2-1-2A2B+DBFA-24-3A4B-A-R33-Z
Package:
4-PLCC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-PLCC
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Power TOPLED® with Lens
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    Amber
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.15V
  • Viewing Angle
    60°
  • Current - Test
    50mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    9800mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    624nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    617nm
  • Height (Max)
    3.50mm