  • L6R90D-480-C14
L6R90D-480-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R90D-480-C14
HK JDW NO:
801-L6R90D-480-C14
Package:
Datasheet:
L6R90D-480-C14
Description:
Quantity:
In Stock : 2791
Step5Bar-code shipping tag
L6R90D-480-C14
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R90D (90W)
  • Size / Dimension
    5.94Lx2.52W x 1.42 H 151.0mmx64.0mmx36.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    90W
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.88A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max