  • L6R48D-090-500-C14
L6R48D-090-500-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R48D-090-500-C14
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
HK JDW NO:
801-L6R48D-090-500-C14
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 12104
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L6R48D-090-500-C14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    45W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.617lb 280.00g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R48D (48W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx2.01W x 1.34 H 120.0mmx51.0mmx34.0mm