  • L6R36DM-180-C14
L6R36DM-180-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R36DM-180-C14
HK JDW NO:
801-L6R36DM-180-C14
Package:
Datasheet:
L6R36DM-180-C14
Description:
Quantity:
In Stock : 4671
Step5Bar-code shipping tag
L6R36DM-180-C14
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R36DM (36W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.1mmx50.0mmx33.0mm
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max