  • L6R250DM-480-C14
L6R250DM-480-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R250DM-480-C14
HK JDW NO:
801-L6R250DM-480-C14
Package:
Datasheet:
L6R250DM-480-C14
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Step5Bar-code shipping tag
L6R250DM-480-C14
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R250DM (250W)
  • Size / Dimension
    8.03Lx3.70W x 1.71 H 204.0mmx94.0mmx43.5mm
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    250W
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    5.21A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    48V
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    150mW Max