  • L6R250D-190-C14
L6R250D-190-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R250D-190-C14
HK JDW NO:
801-L6R250D-190-C14
Package:
Datasheet:
L6R250D-190-C14
Step5Bar-code shipping tag
L6R250D-190-C14
    14 Weeks
  • Weight
    2.3lbs 1kg
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R250D (250W)
  • Size / Dimension
    8.03Lx3.70W x 1.71 H 204.0mmx94.0mmx43.6mm
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    251W
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    13.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    19V
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    150mW Max