  • L37-3-24-21.01-0.5
L37-3-24-21.01-0.5
advertisement
Manufacturer No:
L37-3-24-21.01-0.5
HK JDW NO:
788-L37-3-24-21.01-0.5
Package:
Description:
THERM PAD 24MMX21.01MM YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
L37-3-24-21.01-0.5
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    L37-3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Yellow
  • Backing, Carrier
    Fiberglass
  • Outline
    24.00mm x 21.01mm
  • Thermal Conductivity
    1.7W/m-K
  • Thickness
    0.0197 0.500mm