  • L16PLR10KYELYEL
L16PLR10KYELYEL
advertisement
Manufacturer No:
L16PLR10KYELYEL
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-L16PLR10KYELYEL
Package:
Datasheet:
L16PLR10KYELYEL
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated YELLOW 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L16PLR10KYELYEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Series
    L16
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    LED
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    125V~250V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Illumination Color
    Yellow
  • Hole Diameter
    8.2 mm