  • L0603CR22KSMST
L0603CR22KSMST
advertisement
Manufacturer No:
L0603CR22KSMST
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L0603CR22KSMST
Package:
0603
Datasheet:
Description:
L0603CR22KSMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L0603CR22KSMST
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    800mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm