  • KX24-100R-LT-H1
KX24-100R-LT-H1
advertisement
Manufacturer No:
KX24-100R-LT-H1
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-KX24-100R-LT-H1
Package:
Datasheet:
KX24-100R-LT-H1
Description:
Receptacle, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.031 0.80mm Through Hole, Right Angle 100 Positions KX24 Gold Through Hole
Quantity:
In Stock : 7567
Step5Bar-code shipping tag
KX24-100R-LT-H1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KX24
  • Published
    2007
  • Feature
    Board Lock
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Through Hole
  • Connector Type
    Receptacle, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    100
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.335 8.50mm
  • Stack Height
    8.5mm