  • KX2013E0032.768000
KX2013E0032.768000
advertisement
Manufacturer No:
KX2013E0032.768000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-KX2013E0032.768000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 14823
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KX2013E0032.768000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SaRonix-eCera™ KX
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30μA
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    0.5μA
  • Max Supply Voltage
    1.89V
  • Min Supply Voltage
    1.71V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    30μA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.6002mm